KONST / Litografier / Färglitografi 14232078
nr 1423 2078
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Signerad, numrerad 98/200, daterad 82, Stockholmsmotiv. Färglitografi, bildmått: 41x52, yttermått inklusive ram: 57x66 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 20:56:32
27/9 23:12:58
150 kr
4/10 16:37:03
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson